Oczy Krystiana nie pozwalają Radkowi o sobie zapomnieć. Psie oczy człowieka, którego uważał za brata. Ale przecież to nie on go zabił. Nie on... Chyba. Pogłębiająca się paranoja prowadzi zatwardziałego gangstera na kozetkę doktora Koprowicza.
Tymczasem w miejscu zwanym Barem, gdzie można zaopatrzyć się w każdy możliwy rodzaj narkotyków, nieustannie przybywa klientów. Jednym z nich jest Fis, niegdyś lokalna gwiazda boksu, teraz – hazardzista i sfrustrowany bankrut. Całe szczęście nad spokojem w mieście czuwa ostoja prawości – prokurator, przez półświatek zwany Prorokiem. Już wkrótce okaże się, że w tym szarym od błotnistego deszczu mieście żaden z nich nie może być pewien tego, co przyniesie przyszłość – szczególnie gdy jej kształt coraz bardziej rozmywa się w narkotycznych majakach…
Kamil Szymański agresywnym, wyrazistym językiem tworzy świat pozbawiony uczuć, jakby funkcjonował nakręcony ręką Golema. Mroczny świat „Znieczulenia” przeraża i fascynuje jak zło, które wyrwało się spod kontroli. Polecam!
Jan Peszek - aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny
Przyspieszona akcja serca, rozszerzone źrenice. Szybki oddech. Bladość wywołana odpływem krwi z powłoki ciała. Wspaniała podróż do niebezpiecznych fantazji skrywanych w mrocznych zakamarkach umysłowości. Zazdrość skłócana podnieceniem rozcieńczanym przerażeniem. Diagnoza? Wymagane natychmiastowe Znieczulenie.
Błażej Peszek - aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny
Opisanie ,,światka”, którego przeważnie unikamy, wcale nie jest łatwe. W tej książce dotykamy go prawie osobiście. Czujemy się, jak w filmie, jak na planie czegoś, co się dzieje obok nas. I nie dość, że wchodzimy w ten świat, to jeszcze wchodzimy w głowy bohaterów. Doświadczanie ich myśli i stanów, wręcz czasem niewerbalnych, jest ekscytujące i... przerażające.
Piotr Mosak - psycholog, terapeuta relacji międzyludzkich, wykładowca, trener
Kamil Szymański - Rocznik 1988. Pochodzi z Lubina, a obecnie mieszka w Warszawie. Jest reżyserem i scenarzystą, a także członkiem Gildii Scenarzystów Polskich. Często pracuje przy produkcji programów telewizyjnych. W 2015 roku debiutował na dużym ekranie bardzo realistycznym, więziennym filmem Git. Cztery lata później jego scenariusz Znieczulenie znalazł się w dziesiątce najlepszych tekstów festiwalu SCRIPT PRO. Pod wpływem namowy przyjaciół (a, że od dziecka pragnął wydać książkę, długo nie trzeba było go przekonywać) postanowił napisać powieść na podstawie swojego scenariusza.